Gdzie warto posadzić nasturcje?

Nasturcje to ładne kwiaty, które mogą ozdobić zarówno balkon, jak i ogród. W dodatku ich uprawa nie nastręcza dużych trudności, warto jednak pamiętać o kilku zasadach, zanim się je posadzi.

Jak uprawiać nasturcje?

W przypadku nasturcji nie trzeba poświęcać dużo czasu na ich pielęgnacje. Ważne jest jednak to, aby przed ich zasadzeniem zastosować odpowiednią ilość nawozu. Kiedy już roślina wyrośnie, należy już tylko regularnie ją podlewać, tak by nie dopuścić do przesuszenia gleby, co ma szczególnie duże znacznie w przypadku nasłonecznionych stanowisk.

Co jakiś czas, warto także dokładnie ją obejrzeć, aby sprawdzić, czy nie stała się ona obiektem ataku szkodników. Nasturcje czasem mogą bowiem przyciągać do siebie owady, grzyby, a nawet ślimaki. Z takimi szkodnikami najlepiej jest walczyć naturalnymi sposobami.

Ciekawostki związane z nasturcjami

Nasturcje od wieków były wykorzystywane jako rośliny o właściwościach leczniczych. Zielarze wykorzystywali w swych miksturach zarówno jej nasiona, liście, owoce jak i kwiaty, które pomagają w różnych schorzeniach, głównie związanych z układem trawiennym oraz moczowym, a także w przypadku popularnych chorób i przeziębień.

Wielu ludzi doceniało także właściwości smakowe tego kwiatu, a nasturcje były dość powszechnie używane jako przyprawy do dań mięsnych.

webart