Czy warto kupić odśnieżarkę?

Konieczność odśnieżania przydomowego terenu nie zawsze jest przyjemną perspektywą. Szczególnie wtedy, kiedy opady śniegu są duże i częste, a do odśnieżenia ma się spory obszar. W takich przypadkach z pomocą przyjść mogą zmechanizowane odśnieżarki.

Jaką odśnieżarkę wybrać?

Tak jak w przypadku wielu urządzeń ogrodowych do wyboru jest sprzęt zarówno elektryczny, jak i spalinowy. Odśnieżarka elektryczna zwykle jest lepsza przy posiadaniu mniejszej powierzchni do odśnieżenia, ponieważ jest tańsza. Niestety taka odśnieżarka może mieć już problem z poradzeniem sobie z naprawdę wysoką pokrywą śnieżną. Co więcej, kabel w odśnieżarce elektrycznej także może zmniejszyć wygodę korzystania z tego urządzenia.

Spalinowe odśnieżarki zwykle cechują się znacznie lepszymi parametrami technicznymi i radzą sobie nawet, wtedy, kiedy odśnieżyć trzeba dużą powierzchnię zasłoniętą wysoką pokrywą śnieżną. Taki sprzęt jednak sporo kosztuje, a w dodatku wyższe są również jego koszty eksploatacyjne.

Kupując odśnieżarkę należy zwrócić szczególną uwagę na parametry techniczne. Odśnieżarki pracują bowiem często w dużo bardziej surowych warunkach niż np. kosiarki do trawy. Wilgotna i śliska lodowo-śniegowa powierzchnia wymaga więc użycia sprzętu o sporej mocy. Przydatna może okazać się także odśnieżarka z zamontowanym reflektorem, która ułatwi pracę przed i po zajściu słońca. Korzystając z odśnieżarki koniecznie należy także pamiętać o zasadach bhp, dzięki którym odśnieżanie będzie nie tylko skuteczne ale i bezpieczne.

webart