Co warto wiedzieć o świerkach w ogrodzie?

Świerki w ogrodzie mogą sprawić, że dana nieruchomość będzie miała niepowtarzalny wygląd. Wszystko zależy od tego, jaką odmianę świerka się wybierze i gdzie go się posadzi.

Kiedy warto posadzić świerki w ogrodzie?

Świerki to na ogół wielkie i rozłożyste drzewa, choć dostępne są także odmiany karłowate.

Te drzewa, taka jak odmiana świerka pospolitego najlepiej sprawdzą się w dużych ogrodach, gdzie zapewnią cień, ale i nadadzą leśny klimat. W małych ogródkach lepiej jest jednak nie przesadzać z ilością świerków, gdyż mogą one być zbyt przytłaczające.

Uprawa świerków nie przysparza żadnych większych problemów, są to drzewa, które w środowisku naturalnym potrafią wyrosnąć w niemal każdych warunkach, nawet tych mało sprzyjających.

Warto jednak wiedzieć, że ta roślina najlepiej rośnie w warunkach umiarkowanej wilgotności i nasłonecznienia, choć dużo zależy też od konkretnego podgatunku świerka.

W jaki sposób pielęgnować świerki?

Świerki powinno się przycinać, tym bardziej że te drzewa rosną bardzo szybko. Jeśli więc chce się mieć kształtnego świerka, to na początku wiosny warto jest go przyciąć oraz pozbyć się uszkodzonych gałązek.

Świerki należy przycinać także po to, aby zbytnio nie rozrosły się wszerz, ponieważ wtedy mogą utrudnić rozwój sąsiadującym roślinom.

webart